Havalı Diyafram Pompa Fiyatları

Havalı diyafram pompalar, kapasitelerine , transfer ettikleri akışkanın kimyasal ve fiziksel özelliklerine göre seçilirler. Versamatic havalı pompaların 1200’ün üzerinde farklı modeli bulunur.
Havalı (pnömatik) pompaların fiyatları, seçilen modele bağlı olarak değişir. Seçilen modelin gövde malzemesi Dökme demir, Aluminyum, Paslanmaz çelik, Hastelloy C gibi metal alaşımlardan oluşabileceği gibi Polipropilen, Polivinildenflorit (PVDF-Kynar) ve Acetal gibi termoplastik malzemelerden de oluşabilir.

Pompaların 1/4” ten 2” büyüklüğüne kadarki boyutları için plastik gövdeli modeller daha uygun fiyatlı olurken, 2” ve 3” büyüklüğündeki modellerde metal gövdeli pompalar daha uygun fiyatlıdır. Pompa iç aksamını oluşturan Diyafram, top ve top yataklarında ise Neoprene, Viton, Buna-N, Teflon ve benzeri çok sayıda seçenek bulunur.
Aynı işletme içinde farklı uygulama noktalarında farklı pompalar kullanılmasının sebebi, pompa gövde ve diyafram malzemelerinin farklı kimyasallara gösterdiği farklı dayanımdan kaynaklanmaktadır.

Doğru uygulamaya doğru pompa seçilmesi, gerek ilk yatırım maliyeti gerek ise uzun vadede ortaya çıkacak yedek parça maliyetlerinin boyutunu belirler. Kullanıcının memnuniyeti bu seçim ile direk bağlantılıdır. Unutmamak gerekir ki, en ucuz pompa seçeneği her zaman en düşük maliyetli pompa anlamına gelmez.

Satın alma sürecinde çoğu zaman göz ardı edilen hava sarfiyat değerleri, pompa ilk yatırım maliyetinin çok üzerinde olabilir. İşletmede sürekli çalışan bir pompanın yıllık hava sarfiyat maliyeti, satın alma bedelinin 2 katını bulabilir. ihtiyaç duyduğunuz havalı pompanın seçimi için profesyonel yardım sağlamak mühendislerimizin günlük görevidir. Doğru pompa seçimi için lütfen bizimle temas kurunuz.