Havalı diyafram pompa seçenekleri

Havalı pompa diyafram seçecekleri size aşağıda detaylı sunulmuştur daha detaylı bilgi almak ve havalı pompa seçenekleri  için iletişim bölümünden bize ulaşabilir bilgi alabilirsiniz.

Buna N : Kullanım sıcaklık aralığı – 12 C°’ den 82 C° dereceye kadar , Tahmini ömür 20 milyon devir , Yağ ve benzin akışkanlar için mükemmeldir.

Neoprene (NBR) : Kullanım sıcaklık aralığı -18 C° ‘ den 93 C° dereceye kadar, tahmini ömür 20 milyon devir , Korozif (kimyasal aşındırıcı) olmayan(non-agressive) kullanımlar için mükemmel elastomer – Fiziksel (abrasive) materyaller için iyidir.

Nordel (EPDM) : Kullanım sıcaklık aralığı – 51 C°’ den 138 C° dereceye kadar,  Tahmini ömür 12 – 15 milyon devir, Soğuk uygulamalar için çok uygun, asit ve kostiklere dayanımı gücü iyi

Viton (FPM) : Kullanım sıcaklık aralığı – 40 C°’den 176 C°  dereceye kadar, Tahmini ömür 8 – 10 milyon devir, Aromatik, klorlu hidrokarbonlar ve asitler gibi korozif akışkanlar için çok uygun Yüksek sıcaklıktaki uygulamalar için uygun ve elverişlidir

XL TPE (Santoprene) : Kullanım sıcaklık aralığı  -29 C°’ den 149 C° dereceye kadar. Tahmini ömür 25 milyon devir, Fiziksel aşındırıcı materyaller için iyidir, Asit ve kostikler için dayanımı  iyidir. Yüksek dereceli uygulamalar için uygundur. Solvent uygulamalar için uygun değildir, şişebilir. Teflona göre daha esnek ve daha uygun maliyetlidir ancak ömrü teflona göre kısadır daha az akışkana dayanır.

Hytrel (TPE) : Kullanım sıcaklık aralığı -29 C°’ den 104 C° dereceye kadar -Tahmini ömrü 20 – 25 milyon devir. Tüm diyafram uygulamaların’da mükemmeldir. uzun ömürlü gıda sektörü uygulamalar için uygundur. Korozif olmayan uygulamalarda en uzun ömürlü diyaframdır.

Teflon(PTFE) : Kullanım sıcaklık aralığı -29 C°’ den 149 C° dereceye kadar Gıda sektörü uygulamalar için iyidir. Asit, baz, yağ ,petrol, alkol… gibi uygulamalarda kullanılabilir. Ancak asitli kullanımlar’da top küçülmesi olabilir. Kaygan yüzeyli olmasından dolayı yüksek viskoziteli akışkanları tutamaz kapasite düşer .Uzun ömürlüdür. Fiyatı  diğerlerine göre pahalıdır.  Esnekliği az olmasından dolayı emiş gücü azalır
Ek uygulamalarla (Teffmatic, Vermatuff ) emiş gücü arttırılabilir. Havalı diyafram pompa oldukça kullanışlıdır